wyszukiwarka wycieczek

Szybko znajdź wycieczkę swoich marzeń


 • Kalendarz


 • Kalendarz


 • Kalendarz

opis wycieczki

Kod oferty 50804-

INFOLINIA 801 003 175
z tel.kom +48 13 49 250 55
koszt wg stawek operatorów

Prezentacja i opis oferty
Rezerwacja i potwierdzenie
Zakończenie rezerwacji

Hotel Magiczna Kenia + Wypoczynek

Kenia Wyc. Objazdowe

Biuro podróży
Data wyjazdu:
Pobyt:
dni
Dojazd:
Samolot
Pokoje:
()
Wyżywienie:
()

Pogoda

Sprawdź pogodę w regionie

Powietrze: 29°C Morze: 20°C Szczegóły

cena już od:  

Wybierz to wyjątkowe safari i przeżyj niewiarygodną różnorodność, piękne krajobrazy i niezapomniane spotkania z dzikimi zwierzętami. Zaczynając od regionu wokół Mombasy, odkrywasz zarówno Tsavo, jak i Park Narodowy Amboseli i spędzasz pełne przygód dni wśród afrykańskiego buszu.
Na życzenie możesz przedłużyć podróż i spędzić dodatkową noc w Shimba Hills pośród afrykańskiego lasu deszczowego.

DZIẼ 1 i 2

WARSZAWA - MOMBASA
Przybycie na lotnisko na minimum dwie godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Mombasy z międzylądowaniami. Po przylocie transfer do hotelu Severin Sea Lodge lub podobnego. Zakwaterowanie i nocleg.

DZIẼ 3

MOMBASA - PARK NARODOWY TSAVO WEST (ok. 250 km, 5-6 godzin)
Wcześnie rano wyruszymy z hotelu do Parku Narodowego Tsavo West. Po drodze przejedziemy przez Mombasę, miniemy Mariakani, wzgórza Taita oraz ogromne pola sizalu w Voi, po drodze zatrzymamy się w zajeździe. Park jest wyjątkowo piękny, a jego dodatkowym atutem są dobre kryjówki dla zwierząt. Zanim dotrzemy do Kitani, jadąc nad rzeką Tsavo i wzdłuż rezerwatu Rhino, mijając wzgórza Ngulia i źródła Mzima, odkryjemy całe królestwo zwierząt Tsavo West. Podróż będzie trwała do lunchu, który serwowany będzie w obozie. Popołudniu przejazd do źródeł Mzima, gdzie przez ziemię przepływa około 20 milionów litrów wody na godzinę. Zobaczymy tam krokodyle i hipopotamy, a inne zwierzęta będziemy wypatrywać aż do zachodu słońca. Po powrocie do obozu zjemy kolację, a resztę dnia spędzimy na odpoczynku i relaksie przy ognisku i słuchaniu dźwięków afrykańskiej dziczy.

DZIẼ 4

PARK NARODOWY TSAVO WEST - PARK NARODOWY AMBOSELI (ok. 100 km, 2 godziny)
Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wczesnym śniadaniem. Zaraz po wykwaterowaniu wyruszymy w 94-kilometrową drogę do Amboseli. Droga przebiega przez Wzgórza Chyulu i tereny Masajów, a przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję obserwować górę Kilimandżaro. Zatrzymamy się w Sheitanis Lava. Jest to ogromne pole lawy o powierzchni około 200-300 kilometrów kwadratowych, na którego terenie nie znajduje się nic poza czarnymi kamieniami lawy. Po przekroczeniu bramy, będziemy już w Parku Narodowym Amboseli. Jest to niezwykłe miejsce, bo tylko tam można zobaczyć stado słoni liczące ponad 100 osobników. Będziemy cieszyć się pięknem kraju u podnóża góry Kilimandżaro, którą Masajowie nazywają "Domem Bożym". Nasza podróż skończy się w porze lunchu, gdy zameldujemy się w nowym kempingu Ol Tukai Lodge lub podobnym. Po obiedzie i odpoczynku rozpoczniemy wieczorną jazdę terenową, która trwać będzie aż do zachodu słońca. W tym czasie dowiemy się wiele o 81 różnych gatunkach ssaków występujących w Amboseli. Jest to dobry czas na tego typu aktywności, ponieważ zwykle późnym popołudniem można zobaczyć górę Kilimandżaro w pełnej okazałości. Po powrocie zjemy kolację, a resztę dnia spędzimy na odpoczynku.

DZIẼ 5

PARK NARODOWY AMBOSELI - PARK NARODOWY TSAVO EAST (ok. 350 km, 6 godzin)
Tak jak w dniu poprzednim, o poranku rozpoczniemy jazdę terenową. Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Tsavo East, gdzie będziemy cieszyć się intensywną grą terenową przez pustynię Taru, w kierunku zapory Aruba. Park ten obejmuje powierzchnię 12300 kilometrów kwadratowych i jest oddzielony od Tsavo West ulicą i linią kolejową Mombasa-Nairobi. Park Narodowy Tsavo East znany jest na całym świecie z czerwonych słoni, które często można zobaczyć w tej okolicy. Słowo "Tsava" oznacza "niepłodne miejsce", jest suche na pustyni Taru i mokre przez rzekę Galana. Naszą wyprawę zakończymy lunchem i zameldowaniem w nowym kempingu Ashnil Aruba Lodge lub podobnego. Po obiedzie przewidziany jest czas wolny.

DZIẼ 6

PARK NARODOWY TSAVO EAST - MOMBASA (ok. 150 km, 2-3 godziny)
O wschodzie słońca zaczniemy poranną jazdę terenową. Im wcześniej zaczniemy, tym bardziej prawdopodobne będzie, że zobaczymy polujące żbiki. Po powrocie do kempingu, zjemy obfite śniadanie. Później wykwaterujemy się i wyruszymy na ostatnią przejażdżkę terenową po Parku Narodowym Tsavo East. Park opuścimy około południa i zatrzymamy się na lunch w regionie Voi. Powrót do hotelu w Mombasie w godzinach popołudniowych.

DZIẼ 7, 8

SEVERIN SEA LODGE
Wypoczynek w hotelu Severin Sea Lodge (Karibu Bungalow). Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
Severin Sea Lodge położony jest bezpośrednio nad brzegiem Oceanu Indyjskiego na plaży Bamburi, około 12 km od miasta Mombasa i 20 km od międzynarodowego lotniska Moi. Hotel położony jest pod palmami z dużą ilością miejsca na relaks.
Pokoje Karibu Class Bungalow oferują klimatyzację, moskitierę, pościel dla alergików, telefon i dostęp do sieci WIFI, suszarkę do włosów i produkty do pielęgnacji ciała, sejf. Wszystkie pokoje wyposażone są w podwójne łóżka, łazienkę z prysznicem, salon oraz balkon lub taras.

DZIẼ 9

MOMBASA - WARSZAWA
Wykwaterowanie z hotelu zgodnie ze starndardowymi godzinami wymeldowania (10.00). Transfer na lotnisko, odprawa paszportowo bagażowa a następnie wylot od Polski.

DZIẼ 10

WARSZAWA
Przylot do Kraju. Zakończenie imprezy.
OPCJONALNE ROZSZERZENIE
Dzień 5 i 6 SHIMBA HILLS
Po porannej, ekscytującej jeździe terenowej i obfitym śniadaniu, wyruszymy w kierunku Shimba Hills. Około południa dotrzemy do Shimba Hills Lodge, gdzie spędzimy noc wśród afrykańskiego lasu deszczowego. Następnego ranka po śniadaniu będziemy wracać przez Mombasę na wybrzeże do hotelu Severin Sea Lodge.

CENA ZAWIERA

Bilet lotniczy Warszawa-Mombasa-Warszawa z międzylądowaniami, transfer lotnisko-hotel-lotnisko po przylocie do Mombasy, zakwaterowanie przez 1 noc w jednym z luksusowych namiotów w Severin Safari Camp, 1 noc w Ol Tukai Lodge, 1 noc w Ashnil Aruba Lodge podczas safari lub obiektach o podobnym standardzie, 1 noc przed oraz 3 noce po safari w hotelu Severin Sea Lodge podczas wypoczynku, śniadania podczas wypoczynku oraz pełne wyżywienie podczas safari, przejazdy jeepami 4x4, wszelkie opłaty za wejścia do Parków Narodowych podczas safari, wszelkie aktywności zgodnie z programem safari, opiekę anglojęzycznego przedstawiciela kontrahenta /kierowcy przewodnika podczas safari, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EUR, NNW - 4000 EUR, BAGAŻ - 400 EUR, materiały informacyjne, przywieszkę do bagażu, obligatoryjną składkę na TFG w wysokości 13 zł/os, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/osoba.

CENA NIE ZAWIERA

wyżywienia poza wskazanym w ramach ceny, napoi alkoholowych oraz bezalkoholowych, napiwków dla przewodnika/kierowcy, wydatków własnych, wizy wjazdowej, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy, wszystkie opłaty i świadczenia nie ujęte w punkcie cena zawiera.

UWAGI

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.
2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia oraz letniej przerwy wakacyjnej) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).
3. Obywatele Polski przy wjeździe do Kenii zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Konsorcjum.pl pośredniczy w jej załatwianiu. Wymagane dokumenty to wypełniony wniosek, kolorowy skan paszportu, aktualne zdjęcie kolorowe na wprost w formacie 500 x 500 pikseli, potwierdzenie rezerwacji hotelowej i lotniczej i/lub plan podróży. Łączny koszt pośrednictwa i wizy turystycznej to 290 PLN/os. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com.
Osoby mające ważną kenijską wizę turystyczną po wizycie w Tanzanii bądź Ugandzie mogą wrócić na terytorium Kenii bez konieczności ponownego wykupienia wizy.
4. Przy wjeździe do Kenii zalecane jest posiadanie certyfikatu szczepień przeciw żółtej febrze (tzw. żółta książeczka). Certyfikat ten jest wymagany przy wjeździe do Kenii z kraju o wysokim ryzyku zarażenia żółtą febrą.
5. Program jest ramowy i moĚźe ulec zmianie.
6. Wyjazdy na Safari odbywają się codziennie
7. Zakwaterowanie w Severin Sea Lodge od godziny 15.00, wymeldowanie do godziny 12.00
8. Dopłata do all inclusive w Severin Sea Lodge 67 Euro/osoba za dzień
9. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.
10. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

All Inclusive obejmuje

Śniadanie w formie bufetu i kolacja w formie bufetu w restauracji KisimaKawa
Lunch w formie bufetu w restauracji Kisima 12:30 - 14:30
Popołudniowa herbata / kawa z ciastami i ciastkami
Lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe (według menu)
Wybór win (czerwone, białe + musujące)
WybĂłr koktajli
50% zniżki na kolację Imani Dhow
50% zniĚźki na masaĚź w Kenbali Spa
Lokalne napoje bezalkoholowe (Cola, Fanta, Sprite, Tonic, Soda, woda niegazowana, sok owocowy itp.)
Napoje wliczone w cenę nie będą naliczane do rachunku hotelowego
All Inclusive trwa w godzinach 10.00 - 23.00
Minimalna długość pobytu 3 noce
Jeden rodzaj wyżywienia można zarezerwować na pokój i pobyt
Plan All inclusive nie może zostać przeniesiony na inne osoby

WARUNKI WJAZDOWE I POBYTU

COVID-19
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia
Test PCR w dniu przyjazdu - Przylatując do Kenii należy okazać negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 96 h przed przylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).
Kontrola stanu zdrowia podróżnych - wszyscy podróżni muszą wypełnić obowiązkowy formularz monitorowania stanu zdrowia podróżnych COVID-19 online, wypełniony i przesłany przed podróżą, nawet w przypadku tranzytu. Kod QR zostanie dostarczony po przesłaniu formularza, który należy okazać przy odprawie przy wyjeździe oraz urzędnikom służby zdrowia portu po przybyciu do Kenii. https//ears.health.go.ke/airline_registration/
Test PCR przy odlocie - od 29 grudnia 2020 r. Wszyscy pasażerowie następujących linii lotniczych muszą posiadać negatywny certyfikat testu PCR; KLM - 72 godziny przed czasem przybycia do Amsterdamu. Turkish Airlines - 72 godziny przed odlotem. Air France - 72 godziny przed odlotem. Ethiopian Airlines - loty na 120 godzin przed czasem przylotu do Addis Addaba - pamiętaj, że zalecamy skontaktowanie się z liniami lotniczymi, ponieważ informacje są regularnie aktualizowane i mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Możemy zorganizować testy zgodnie z planem podróży klienta i organizacją podróży. Koszt jednego testu wynosi od 75 do 130 USD, w zależności od lokalizacji.

WIZY

Od 1 stycznia 2021 r. wszyscy podróżni zobowiązani są do uzyskania wizy kenijskiej składając wniosek online na stronie internetowej evisa.go.ke/evisa.html . Wizę należy uzyskać przed opuszczeniem swojego kraju lub wejściem na pokład samolotu. Wiza elektroniczna (eVisa) do Kenii jest obowiązkowa dla wszystkich gości podróżujących do Kenii z krajów, które wymagają wizy. Wizy nie będą wydawane po przybyciu do Kenii.
Podstawowe wymagania
- Ważny paszport nie krótszy niż sześć miesięcy od daty powrotu do kraju. Co najmniej jedna pusta strona w paszporcie.
- Bilet powrotny
Ważność
Wiza jednorazowego wjazdu jest ważna przez 3 miesiące.
Płatność
Wszystkie aplikacje evisa wiążą się z opłatą za obsługę w wysokości 1 USD, a opłata za obsługę karty zostanie obciążona dodatkową opłatą. System akceptuje tylko płatności kartą Visa i Mastercard.
Podczas składania wniosku należy załączyć następujące dokumenty. Formaty plików, które można dołączyć, to PDF, JPG.
W przypadku wizyt biznesowych
- Zaproszenia z firmy / Zaproszenia na wizyty biznesowe
- Kopie rejestracji firmy
Wizyty rodzinne
- List zaproszenie od rodziny
- DowĂłd osobisty / paszport / karta cudzoziemca / zezwolenie na wjazd gospodarza.
Wyjazdy turystyczne
- Plan podróży (szczegółowe informacje o miejscach do odwiedzenia, jeśli wybierasz się jako turysta).
- Rezerwacje hoteli
Wymagane dokumenty do załączenia
- Kolorowy skan zdjęcia paszportowego, bezwzględnie w formacie JPG
- Kolorowy skan okładki paszportu, bezwzględnie w formacie JPG
- Kolorowy skan strony z danymi osobowymi i zdjęciem, bezwzględnie w formacie JPG
- Stronę rezerwacji wyjazdu/ stronę z voucherem
- Bilet lotniczy
- Kolorowy skan strony z danymi osobowymi i zdjęciem z paszportu osoby nieletniej , bezwzględnie w formacie JPG
Wymagania dotyczące zdjęć
- NIE fotografuj ani nie skanuj zdjęcia w paszporcie.
- Zdjęcie musi być zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy, pokazując Twój obecny wygląd.
- Zdjęcie musi być w kolorze. Musi przedstawiać całą twarz, widok z przodu na jednolitym białym lub złamanej bieli tle.
- Na zdjęciach NIE NALEŻY nosić mundurów, z wyjątkiem strojów religijnych noszonych codziennie.
- Zdjęcie należy wykonać bez czapki czy innego nakrycia głowy, które zasłania włosy lub linię włosów.
- Jeśli normalnie nosisz okulary korekcyjne, aparat słuchowy, perukę lub podobne artykuły, powinieneś je nosić na zdjęciu. Ciemne okulary lub okulary bez recepty z przyciemnianymi soczewkami są niedopuszczalne, chyba że są potrzebne ze względów medycznych. Może być wymagane zaświadczenie lekarskie.
Wymagane dokumenty do pośrednictwa wizowego
• wypełniony wniosek (do pobrania ze strony wizowanie.com)
• kolorowy skan paszportu
• aktualne zdjęcie kolorowe na wprost w formacie 500 x 500 pixeli
• potwierdzenie rezerwacji hotelowej i lotniczej i/lub plan podróży
Łączny koszt pośrednictwa i wizy turystycznej 290 PLN /os.
Czas oczekiwania ok. 2-3 dni roboczych
Wymagane dokumenty prześlij e-mailem na adres wizowanie@konsorcjum.com.pl

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.
Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Wspólrzędne GPS

Szerokość: ºN Długość: ºE

  Prognoza pogody dla regionu Wyc. Objazdowe | Kenia

  Dzisiaj, 11-07-2021

  Sytuacja meteorologiczna Temperatura powietrza Temperatura wody Wilgotność powietrza Wiatr, kierunek oraz prędkość
  słonecznie / °C 20 °C % | km/h

  Prognoza na kolejne dni

  Dzisiaj, 11-07-2021

  Dzień tygodnia
  Sytuacja
  Temp. dzień / noc

  1. Jak dokonać zakupu wczasów na stronie Radtur.pl?

  2. Co oznacza Gwarancja Najniższej Ceny?

  3. Jak wygląda przekazanie dokumentów zaświadczających zakup wczasów?

  4. Jakie są możliwe formy płatności ?

  5. Czy można dokonać zapłaty inną walutą niż PLN?

  6. Czy mogę zarezerwować wczasy a zapłacić za nie parę dni później?

  7. Czy można wybrać wczasy na stronie Radtur.pl a zakupu dokonać bezpośrednio w oddziałach?

  8. Czy za zakup on-line pobierana jest dodatkowa opłata?

  9. Co zawierają ceny wycieczek podanych na stronie?

  10. Czy w czasie trwania wczasów biuro udziela pomocy?

  11. W jakich godzinach można kontaktować się z biurem?

  12. Czy istnieje możliwość odzyskania pieniędzy w przypadku nie skorzystania z zakupionych wczasów?

  13. Jak ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji? Ile ono kosztuje?

  14. Co zrobić gdy potwierdzenie zakupu ulegnie zniszczeniu?

  15. Ile alkoholu i papierosów mogę zabrać ze sobą lecąc do Włoch?

  16. Czy w cenie wczasów jest wliczona polisa ubezpieczeniowa?

  17. Jak dużo bagażu można ze sobą zabrać?

  18. Czy możliwe jest zabranie na wczasy pieska?

  19. Ile godzin przed wylotem muszę stawić się na lotnisku?

  20. Czy osoba płacąca za wczasy musi być ich uczestnikiem?

  21. Nie mogę znaleźć odpowiedniej dla siebie wycieczki. Co robić?

  22. Czy mogę otrzymać fakturę za zakupione wczasy?

  23. Czy istnieje możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia?

  24. Jeśli jadę do kraju w którym obowiązują wizy to czy są one wliczone w cenę wycieczki?

  25. Czy mogę latać samolotem w ciąży?

  26. Do kogo zgłosić się z pytaniami po zarezerwowaniu wczasów?

  27. Skąd będę wiedział że moja rezerwacja została potwierdzona?

  28. Co zrobić jak moje dane rezerwacji okażą się błędne?

  29. Inne problemy.

  Hotel Magiczna Kenia + Wypoczynek nie posiada jeszcze żadnej opinii

  poznaj opinie innych

  Poznaj opinię innych!

  Sprawdź oceny tego hotelu!

  dodaj nową opinię

  Byłeś w tym hotelu?

  Podziel się swoimi wrażeniami

  Oferty podobne do ofert hotelu Magiczna Kenia + Wypoczynek

  Wybierz najbardziej interesującą Cię wycieczkę.


   • kalkulator ceny

    Wybierz opcje oferty

   • Niestety w chwili obecnej nie ma możliwości rezerwacji dla wybranej przez Państwa opcji. Proszę spróbować zmienić takie parametry jak :Lotnisko wylotowe, długość pobytu, wyżywienie, typ pokoju

    całkowita cena:  

    Szacowana cena dla wybranych opcji oferty   Nie masz czasu na szukanie ofert?

   Skontaktuj się z nami a przygotujemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb

   INFOLINIA 801 003 175

   z tel.kom +48 13 49 250 55

   koszt wg stawek operatorów

   zwiń/rozwiń

   Więcej sposobów kontaktu

   Oddział Galeria Krosno :

   13 49 250 55

   795 723 887

   koszt wg stawek operatorów

   EMAIL : galeria@radtur.pl

   Oddział Naftowa :

   13 43 206 00

   794 723 887

   koszt wg stawek operatorów

   EMAIL : biuro@radtur.pl

   Oddział Jasło :

   13 448 19 55

   606 177 336

   koszt wg stawek operatorów

   EMAIL : jaslo@radtur.pl

   wirtualny konsultant

   Twój prywatny consierge

   Nie wiesz co wybrać? Napisz wiadomość i zostaw namiar. My zajmiemy się resztą…


   Zapisz się do naszego newslettera

   Będziemy Cię informować o nowościach i promocjach